برگزاری اولین دوره مدرسی نقشه خوانی و کار باقطب نما در سازمان تربیت بدنی ارتش

رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش از برگزاری کلاس مدرسی نقشه خوانی و کار با قطب نما در کوهستان، به همت هیئت کوهنوردی ارتش خبر داد.

به گزارش کوهیران نیوز و به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم حسین امیدی رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص برگزاری اولین دوره مدرسی نقشه خوانی کوهنوردی و کوهستان گفت: رشته کوهنوردی یکی از کاربردی ترین و مهم ترین رشته های ورزشی در سطح ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین نیروهای تابعه است.

وی افزود: با توجه به کوهستانی بودن کشور و تنوع جغرافیایی در ماموریت‌های نظامی و همچنین حوادث طبیعی، کارکنان ارتش برای حفظ آمادگی جسمانی در شرایط آب و هوایی مختلف، در طول سال صعودهای متعددی را انجام می دهند.

رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش ادامه داد: با توجه به سیاست‌های سازمان تربیت بدنی ارتش در خصوص برگزاری کلاس های مختلف علمی ورزشی در داستای تحقق تدابیر فرمانده محترم کل ارتش و هیئت رئیسه آجا، پیرامون علمی کردن علوم ورزشی و تربیت بدنی، اولین دوره مدرسی نقشه خوانی و کار با قطب نما در کوهستان با هماهنگی هیئت کوهنوردی ارتش و فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور برنامه ریزی و اجرا شد.

امیر سرتیپ دوم امیدی در پایان گفت: با تعامل بسیار موثر با مسئولان فدراسیون و با استفاده از اساتید برجسته کشور در امر کلاس‌های کوهنوردی و کوهستان، دوره مذکور با شرکت 7 نفر از کوهنوردان و مربیان منتخب ارتش برگزار شد تا شاهد توسعه این علم در سطح کوهنوردان ارتش باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های مجازی

آمار  بازدید:

305689 : بازدید کل
299 : بازدید امروز
201 : بازدید دیروز
0 : کاربران آنلاین
logo-samandehi

Powered by Diarylan.com