تاریخچه کوهنوردی

تاریخچه کونوردی

اولین صعودها مربوط به هزاران سال پیش میشود، اما شکل امروزی این ورزش ریشه در قرن هجدهم و نوزدهم در اروپا و کوههای آلپ دارد. در این دوره بود که کوهنوردان با صعود به بلندترین قلل این منطقه مانند مون بلان اولین برنامه های خود را اجرا کردند. در ابتدای قرن بیستم نیز این جریان پا به سایر نقاط جهان گذاشت.

لذت آزادی و تنفس در هوای کوهستان بر هیچ کسی پوشیده نیست. هر کسی که فقط یک بار هم پای خود را در این محیط گذاشته باشد، نخواهد توانست این حس را فراموش کند. کوهنوردی می تواند دریچه ای جدید برای زندگی هر انسانی باشد. در این مقاله به بحث پیرامون تعریف این ورزش خواهیم پرداخت. سپس سبک های کوهنوردی را معرفی کرده و با مطرح کردن اصول آن ادامه خواهیم داد. در پایان نیز گزیده ای از قواعد و قوانین کوهنوردی مطرح شده است. برای مطالعه بیشتر در هر مورد نیز لینکهایی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید اطلاعتتان را تکمیل کنید. با موج کوه همراه باشید.

پس از آن کوههای مختلف در رشته کوه آند و سایر نقاط دیگر صعود شدند. اولین صعودها در بلندترین کوههای کره زمین به سالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ باز می گردد. در سال ۱۹۵۰ اولین هشت هزار متری صعود شد. قله اورست در سال ۱۹۵۳ توسط ادموند هیلاری و تنزینگ نورگی برای اولین بار صعود شدند. پس از آن تاریخ کوهنوردی با حرکت به سوی صعودهای شاخص و سختتر تا به امروز به تکامل خود ادامه داده است.

شبکه های مجازی

آمار  بازدید:

207072 : بازدید کل
211 : بازدید امروز
318 : بازدید دیروز
0 : کاربران آنلاین
logo-samandehi

Powered by Diarylan.com